Βγήκε απο το μπαούλο που ήταν για κάποια χρόνια χωμένο. Σιδερώθηκε και είναι έτοιμο για χρήση. Μιλάμε για το πέπλο "του πολιτικού κομματος" με το οποίο οι φασίστες ετοιμάζονται να ντυθούν και να ξαναβγούν από τις τρύπες τους.
#antireport
In yesterday's farewell match for Jan-Philipp
#Kalla
, we watched one of the most beautiful goals we have ever seen...With an assist of our favorite Knoll to Serdal Celebi (player of
@FCSP_BliFu
) who sends the ball into the net and the Millerntor celebrates!
🟫⬜🟥☠️🏴☠️
#fcsp
#akab
Intervention at the lighthouse of Chania,in solidarity with the anarchist hunger striker G. Michailidis,with a giant banner. Further actions in our town:
- Thursday 28/7, at 19:00, in the market square
- Friday 29/7, at 09:00, at the Chania courts
#Michailidis_Hungerstrike
Συνέβη με τον Αλέξη
Συνέβη με τον Θανάση
Συνέβη με τον Σαχζατ
Συνέβη με τον Παύλο
Συνέβη με τον Ζακ
Συνέβη με τον Ιάσωνα
Συνέβη με την μικρή Όλγα στην πόρτα του εργοστασίου
Συνέβη με τον Νίκο
Συνέβη με τον Κώστα
Συνέβη με τους νεκρούς στα Τέμπη
#bluehorizon
Εμείς είμαστε εδώ! Οι φασίστες στις τρύπες τους! Πολύχρωμα, αντιφασιστικά και περήφανα! Θα δηλώνουμε την παρουσία μας! Οι δρόμοι και οι πλατείες μας ανήκουν!
#antireport
#Chania
#Χανια
We are at war with the killer state and governments who count our lives in privatizations, in operating cost reductions of benefits to the people and in increases in spendings on war machines and fences to stop immigrants! We don't forgive! #Τεμπη #τεμπη_εγκλημα #Τεμπη_Τραγωδία
We are receiving lots of fotos and videos from our friends who were inside Millerntor tonight!!! What a magical night that was!!!
#fcsp
#fcsphsv
#Derbysieger
Another one of our favourite clubs is dissolved...the
@Stbilbao
...another day of sadness and reflection for us...another day that the
#FCSPinternational
becomes poorer... their announcement has things to say ...We have comrades in Basque Country and we know it! Solidarity ✊
For many days now our club and other
#fcspinternational
clubs have been under verbal attacks, accusations and bad criticism because with our statement we said exactly that! That we stand with civilians regardless of their nationality.
#fcsp
(1/3)
Nach dem terroristischen Angriff der Hamas am 7. Oktober greift Israel Ziele im Gazastreifen an, um die radikal-islamistische Organisation zu treffen. Auf beiden Seiten sind tausende Tote und Verletze zu beklagen; darunter viele Zivilist*innen. (1/3)
#fcsp
On Sunday, St. Pauli for the home match against Kaiserslautern will wear jerseys with the phrase: "No place for racism" written instead of the sponsor.
#fcsp
#FCSPFCK
For another year we will not wish "merry christmas" and "happy holidays" and so...we will wish the worst to fascists, racists, homophobes, sexists, rapists and all these scums! We are not "cheerful" and "festive"... What a pity!
We have never underestimated any opponent so every win is celebrated the same.With shouts,raised fists and ole ole!So yesterday, at the MDCC-Arena we celebrated our 4th consecutive win. With the goals of Irvine and Medic we got the 3 points and climbed to the 8th place!
#fcmfcsp
Another win!The 8th in a row! Our team was stormy and stopped at 5 goals. From the first min to the last
#FCSP
was unstoppable. Our fans who traveled to Sandhausen experienced an unforgettable trip. There are still quite a few matches left and the program isn't that easy
#svsfcsp
It is a fact! St Pauli chania Club will travel once again and will be present in the upcoming home match against
#whothefuckishansa
. 2,286 kilometers seem like nothing compared to the anticipation of what we will experience inside and outside of the Millerntor Stadium.
#fcsp
Δέχεται επίθεση από ματ η συνέλευση του Τηγανιτη στο νόμιμο στέκι του. Για όποιον δεν γνωρίζει είναι επίσημος ποδόσφαιρικος (αθλητικός) σύλλογος. Τα σκυλιά του κράτους μετά τον Ευαγγελισμό προσπαθούν να μπουν χωρίς ένταλμα εντός του χώρου και έχουν απωθηθεί από τα συντρόφια εκεί
Queen Elizabeth died, a symbol of the parasitism, the concealment of the crimes of colonialism, the robbery of workers for the opulence of the monarchy. Even the jewels in her crown were stolen from Africa and India.
Due to the accusations by FCSR that followed the statement which our club and other
#fcspinternational
clubs have signed and published, we have decided to suspend all of our club activities, such as match screenings and postings at our social media accounts about
#FCSP
matches
Video: Intervention at the lighthouse of Chania,in solidarity with the anarchist hunger striker G. Michailidis,with a giant banner.
#Michailidis_Hungerstrike
Σαν σήμερα το 1992 οι RAGE AGAINST THE MACHINE κυκλοφορούσαν το ντεμπούτο τους, με τα “Killing in the Name”, “Bullet in the Head”, “Know Your Enemy”, “Bombtrack”. Στη φωτό ο
@tmorello
με μπλουζάκι Sankt Pauli!