Democracy, Rule of Law, Individual Liberty, Mutual Respect & Tolerance. Κεντρώος, Φιλελεύθερος απέναντι σε κάθε μορφή καθεστωτισμού. Πλοκ σε κάθε μορφή αγένειας
Ο άλλος έφτιαξε από το 0 μια εταιρία που απασχολεί πάνω από 5000 υπαλλήλους, έχει βραβευτεί ως καλύτερο μέρος εργασίας, έχει κάνει πάμπολλες δωρεές σε Χαμόγελο του Παιδιού, ορφανοτροφεία, νοσοκομεία κλπ & τώρα πρέπει να υποστεί να τον λένε & φασίστα επειδή έπαιξε τον εθνικό ύμνο!
Εντάξει μπορεί ο Κυριάκος Μητσοτάκης να είναι πολύ καλύτερος στο να διαχειρίζεται σοβαρές κρίσεις αλλά για να είμαστε και δίκαιοι ο Αλέξης ο Τσίπρας είναι παρά πολύ καλύτερος στο να τις δημιουργεί μόνος του...
Ο κ. Καθηγητής που έγραψε «Ντροπή» επειδή διαλύθηκε η κατάληψη στην Πρυτανεία του ΑΠΘ ήταν στο ψηφοδέλτιο της Νοτοπούλου & αρθογραφεί σε Αυγή/Left.
Κανένας φυσικά δεν το ανέφερε αυτό στα viral posts γιατί χαλάει το ιστοριακι αν υπάρχει κομματικό όφελος & θα ντράπηκαν φαίνεται...
Οι άλλοι χαράξανε μέσα σε 1 χρόνο 2 ΑΟΖ, ο Γάλλος Πρόεδρος ποστάρει αβέρτα στα Ελληνικά, οι Ισραηλινοί παίρνουν ξεκάθαρη θέση & οι Αμερικανοί έστειλαν το πυρηνοκίνητο αεροπλανοφόρο «Αϊζενχάουερ» αλλά οι σύντροφοι κύριοι κύριοι «Δεν Πρόλαβα» θέλουν πιο ενεργή εξωτερική πολιτική...
Διαβάζω ότι στη Θεσσαλονίκη ηθοποιοί ακύρωσαν παράσταση επειδή θα την παρακολουθούσαν παιδιά αστυνομικών υπαλλήλων!! Τι σας φταινε τα παιδάκια μωρέ, τι ακραίες καθυστερημένες γελοιότητες είναι αυτές;; Μιλάμε για υψηλή καλλιτεχνική διανόηση και ενσυναίσθηση…
Οι εικόνες ντροπής από το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο που ανάρτησε ο ιστορικός τέχνης Μεγακλής Ρογκάκος είναι μαχαίρι στην καρδιά κάθε δημοκράτη πολίτη. Τα γνωστά αναρχομπάχαλα που λυμαίνονται τα πανεπιστήμια δεκαετίες τώρα και ψευτοδιανοουμενοι που με πρόσχημα την ελευθερία της
Αν ο ΣΥΡΙΖΑ
1. Διαγράψει Πολάκη και ότι πολακιζει
2. Διαγράψει καταδικασμένο 13-0 Παππά που ζέχνει από παντού
3. Απαλλαχθεί από τον Βαξεβανισμο και τον Αυριανισμό
4. Διαλύσει την Υπόγα που κάνει τεράστια ζημιά πια και δεν το βλέπουν
5. Σταματήσει τα «Μητσοτάκη Γ@μιεσαι», «ΝΔ
Αλήθεια πόσα ακίνητα στην Ελλάδα της Δραχμής θα αγόραζε ο «θείος» Τράγκας με τα 12 ακίνητα που είχε σε Γαλλία, Μονακό, Miami, 5th Avenue, Vegas κλπ;
Κατάλαβες κορόιδο ελληνάκο ποιοι σε ντοπάραν εθνολαϊκισμό; Ποιοι σου πούλησαν εθνική κυριαρχία, αντιμνημόνιο & επαναστατικό σανό;;
Η Μπαζιάνα έγινε επίκουρη καθηγήτρια με συνολικά μόλις 15 ετεροαναφορές σε 45 εργασίες (2019)! Μηδενική διεθνή συνεργασία & h-index=2 (τραγικό)!
Δήλωσε ομως: «Δείξτε μου έναν που επωφελήθηκε από τον ΣΥΡΙΖΑ» & μπράβο της! Γιατί το θράσος είναι ένα προσόν που ανταμείβεται πάντα...
Τον Μακρόν τον έβριζαν, τον Βέμπερ τον έβριζαν, τον Κούρτς τον έβριζαν & όλοι βάλανε πλάτη στα δύσκολα με την Τουρκία!
Τον Μαδούρο τον αποθέωναν & καταψήφιζαν τα ψηφίσματα της ΕΕ εναντίον του & τώρα βάζει πλάτη στον Ερντογάν!
Ατού & στη γεωστρατηγική & τη διπλωματία Λέλα μου...
-Το κόμμα σας χλευάζει συστηματικά την Αριστεία;
-Ναι
-Επίσης έχει καταφερθεί εναντίον του Χαρβαρντ πολλές φορές
-Ναι
-Όμως έβαλε εσάς έναν καθηγητή του Χαρβαρντ επικεφαλής του Επικράτειας
-Ναι
-Εσείς είστε κατά των ιδιωτικών πανεπιστημίων;
-Ναι
-Όμως το Χαρβαρντ είναι ιδιωτικό;
Ο Φοίβος Δεληβοριάς που μέρα νύχτα έβριζε την Κυβέρνηση και τον Μητσοτάκη κάνει πια κοτζαμ εκπομπή στην κρατική τηλεόραση του καθεστώτος! Αυτές οι διώξεις, αυτά τα σκληρά προγκρόμ δεν γινόταν ούτε επί Χούντας Λέλα μου…
Ο άλλος έκανε μεταγραφή το μισό ΠΑΣΟΚ, τον Πάκη ΠτΔ, υπουργό τον Θεοχαρόπουλο, απορρόφησε τους ΑΝΕΛ (Κουίκ, Κουντουρά κλπ), έβαλε υποψήφιο Ευρωβουλευτή τον Δανέλλη από το Ποτάμι & τσίμπησε μέχρι & την Μεγαλοοικονομου από τον Λεβέντη αλλά μιλάει για εξαγορές & αποστασίες Λέλα μου!
Τσίπρας: «Αυτοί που μας κυβερνάνε δεν έχουν περάσει ούτε έξω από ένα δημόσιο πανεπιστήμιο, ήταν παιδιά του κολλεγίου»
Αλέξη αν έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα με τα κολλέγια μην στέλνεις τότε ούτε εσύ τα παιδιά σου σε αυτά λεβέντη μου να χαρείς! Ακόμα & το σανό έχει κάπου τα όρια του
2011, Κ. Παπούλιας:
«Λυπάμαι πολύ. Πρέπει να ντρέπονται. Εγώ ήρθα για να τιμήσω τη Θεσσαλονίκη και κάποιοι δεν ήθελαν να γίνει η παρέλαση. Εγώ στα 15 μου πολέμησα για την πατρίδα. Δεν μπορούν να με λένε προδότη»
RIP σε έναν άνθρωπο που γνώρισε το χειρότερο πρόσωπο του τέρατος…
Πάντως ο Κασσελάκης για να εκλεγεί πρώτα συμμάχησε με Πολάκη και τώρα με Παππά, τις δυο πιο χυδαίες πολιτικές λέρες του ΣΥΡΙΖΑ, αμφότεροι καταδικασμένοι και με αναρίθμητες μη άρσεις ασυλίας. Αυτό από μόνο του πρέπει να είναι αρκετό για να κατανοήσει κάποιος τι πρεσβεύει ο κύριος.
Κάποτε η ομοφυλοφιλία ήταν αδίκημα
Κάποτε ο πολιτικός γάμος ήταν αμαρτία
Κάποτε η μοιχεία ήταν έγκλημα
Κάποτε ήταν ντροπή να χωρίσεις
Κάποτε οι αμβλώσεις θεωρούνταν δολοφονία
Κάποτε η μη αναγραφή του θρησκεύματος θα έφερνε τον αφελληνισμό μας
Κάποτε η εξωσωματική ή η
Ο Ηλιόπουλος που απορεί «πόσοι έχουν περιουσία άνω των 800.000 για να τους αφορά;» την ώρα που ανακοινώθηκε κατάργηση γονικών παροχών και δωρεών ΜΕΧΡΙ το ποσό των €800.000, είναι απόφοιτος του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και πρώην υφυπουργός Εργασίας! Συνεχίστε ότι κάνατε…
Ο Πολάκης τα έχει βάλει με τον ήρωα της ζωής Κυμπουρόπουλο, με τον νεκρό Μπεσκένη, με την 94χρονη Αρβελέρ, με τη συντονίστρια του προγράμματος «Κανένα παιδί μόνο» Αγαπηδάκη & τώρα προσπαθεί να βγάλει άδικα χρυσαυγίτη τον Σακη Ρουβά! Μιλάμε για πολύ «λεβέντη» Κρητικό όχι αστεία...
Καλό είναι να θυμόμαστε πως ξεκίνησε αυτή η αθλιότητα. Ποιοι «έγκριτοι» σέρβιραν το σανό, ποιοι το καταναλώσαν αμάσητο και πως λιντσαρίστηκε διαδικτυακά ένας αθλητής και άνθρωπος που έκανε το λάθος να μην ρωτήσει τα σοσιαλ μίντια με ποιον θα κάνει σχέση. Σιχάματα, Τα!
Για όσους δεν έχουν καταλάβει ακόμα! Νεοναζί ο Ζελένσκι, ακροδεξιός ο Μητσοτάκης, κυριος ο Πούτιν. Να τους χαίρεστε εκεί στον ΣΥΡΙΖΑ τους λεβέντες σας…
#SlavaUkraini
ΣΥΡΙΖΑ ρε φίλε & κομμουνιστές & με Καμμένο & Podemos & PSOE & με Γλέζο & με Καραμανλή & με Μελανσόν & με Μακρόν & με Μαδούρο & με Μέρκελ & με Ρουβικώνα & με Παπακώστα & με Μάρξ & με Κόκκαλη & με Κευνς & με υπερπλεονάσματα & με Εκκλησία & με αθεΐα & με εξουσία & αντιεξουσιαστές...
Εγώ πάντως αν ήμουν 4,5 χρόνια τάχα μου προοδευτική Κυβέρνηση & έπρεπε να έρθει ο Πλεύρης για να καταργήσει την ρατσιστική ρύθμιση που απαγόρευε στους ομοφυλόφιλους να γίνουν αιμοδότες & να εντάξει τους οροθετικούς στην άυλη συνταγογράφηση θα ντρεπόμουν να κυκλοφορήσω στο δρόμο…
Σπουδές
-Τζανακοπουλος: University of London
-Τσακαλωτος: Oxford
-Παππάς: Strathclyde
-Χαρίτσης: Manchester
-Γαβρόγλου: Lancaster/Cambridge
-Μπόλαρης: Roosevelt University
-Φωτάκης: Edinburgh
-Δραγασάκης: LSE
Δεν είναι εναντίον των μη κρατικών πανεπιστημίων, απατεώνες είναι...
60% των παιδιών στη Δανία ηλικίας 12-15 ετών έχουν κάνει την πρώτη δόση και εδώ κάποιοι πανηγυρίζουν που επιτέλους έκανε την πρώτη δόση 57χρονος γιατρός πρώην αναπληρωτής υπουργός υγείας της χώρας!
Πεθαίνει ο Μαραντόνα γεμίζει ο τόπος από συντροφικά επαναστατικά ποστς, τουιτς, στόριζ. Από αγνή αγάπη πάντα όχι για τα ψηφαλάκια!
Πεθαίνει ο φιλέλληνας Βαλερί Ζισκάρ ντ'Εσταίν σιωπή στο αριστερό τιελ! Το έγκλημα του;
Ήταν κεντροδεξιός, φιλελεύθερος, δικαιωματιστής, ευρωπαϊστής!
Αυτό το κολλέγιο Αθηνών που γράφτηκε ο γιος του Αλέξη του Τσίπρα του αντισυστημικού έχει καμία σχέση με το πάλαι ποτέ κατάπτυστο κολλέγιο Αθηνών που έκανε άδικες & καταχρηστικές απολύσεις εκπαιδευτικών που είχαν πιάσει στα πράσα τον γιο του Α. Σαμάρα να αντιγράφει; Ήρεμα ρωτάω...
Δηλαδή αν το καταλάβαμε καλά Παππάς & Γιαννούλης πήγανε να κάνουνε κριτική στην Κυβέρνηση μπαίνοντας σε αποσυρμένο και εκτός κυκλοφορίας βαγόνι της ΤΡΑΙΝΟΣΕ που δεν ανήκει πια στο Δημόσιο μετά την ιδιωτικοποίηση που ο ιδιος ο ΣΥΡΙΖΑ έκανε!
Μιλάμε πλέον για ελληνικό Monty Python…
Αυτό που μιλάει για ώρες ο Μητσοτάκης στη ΔΕΘ & δεν αναφέρει ούτε 1 φορά τον Αλέξη Τσίπρα & μετά μιλάει ο Τσίπρας & αναφέρεται αδιάλειπτα στον Μητσοτάκη, ποσό ενδεικτικό είναι ρε φίλε για το ποιος τρέφεται από την πόλωση, την κόντρα, την σύγκρουση, την τοξικότητα & τον διχασμό...
Πόσο ψεκασμένος πρέπει να είσαι ενώ η ηλικία σου ήδη εμβολιάζεται στην Ελλάδα να τρέχεις Σερβία να κανείς το ρωσικό & να λες ότι θα έφερνες εμβόλια χωρίς έγκριση & θα τα άφηνες όλα ανοιχτά;
Ποσό ανεύθυνος πρέπει να είσαι όταν συγκυβερνάς με τέτοιο ζώο για να έχεις την εξουσία;;;
Θέλουμε ψήφο από 16 χρονών, θελουμε να θεωρούμαστε #Ημιπιτσιρικας μέχρι τα 35+, θελουμε να μην χτυπάτε τον Αλέξη για τα λάθη του γιατί ήταν μόνο 44 χρονών, θελουμε την σύνταξη πριν τα 60, θελουμε άγαμες θυγατέρες & μετά τα 60 & αιώνιους φοιτητές μέχρι όσο πάει! Πολλά ζητάμε μωρέ;
Αν εξαιρέσεις ότι ο Γραμματέας Νεολαίας ΣΥΡΙΖΑ μας προειδοποιεί ότι θα είναι «κάθε μέρα στους δρόμους», ότι η Ακριβοπούλου ποστάρει όλο το πρόγραμμα «Πάμε Πλατεία» & ότι τοπικές ΣΥΡΙΖΑ καλούν τον κόσμο να βγει στους δρόμους, οι διαδηλώσεις είναι εντελώς αυθόρμητες βρε Λέλα μου...
Ο Τσίπρας είχε τάξει λέει στον γιό ταξιδάκι Πορτογαλία αν πήγαινε καλά στις εξετάσεις! Μπράβο για τη λογική των κινήτρων, μπράβο για τα ιδιωτικά, μπράβο για την Αριστεία, μπράβο για τα Πρότυπα! Μπράβο που κάνει στην οικογένεια τα ανάποδα από αυτά που θέλει να κάνει στον λαό του…
Καψωχάς: Ας τελειώσει πρώτα αυτός ο εφιάλτης & όταν γυρίσω “θα τους γαμήσω”
Άκου Σωτήρη μου, από γραφείο τύπου Παπαντωνίου επί ΥΠΕΘΑ, σε μεταθέσανε στη Γενική, μετά γραφείο τύπου Κατσέλη & τελικά βόλεμα στην ΕΡΤ να αποθεώνεις Πολάκη
Νομίζω μας έχει γαμήσει ήδη αρκετά! Φτ��νει...
Cancel My Market γιατί έχει έναν υπάλληλο που βρίζει ΣΥΡΙΖΑ
Cancel Μασούτη γιατί έπαιξε τον εθνικό ύμνο
Cancel Βασιλόπουλο γιατί Μπογιόπουλοι διέδωσαν fake news ότι μήνυσαν άνεργο πατέρα που έκλεψε 2 κουτιά γάλα
Cancel Lidl για μια γιαγιά που τελικά ήταν σεσημασμένη για κλοπές
Ισως η σημαντικότερη διαφορά με το τσίρκο του ΣΥΡΙΖΑ να είναι ότι ο Μητσοτάκης επιλέγει τους ανθρώπους που κρίνει κατάλληλους ανεξάρτητα από τον πολιτικό χώρο στον οποίο ανήκουν (Τσιόδρας, Μόσιαλος, Δοξιάδης κλπ)!
Ο Τσίπρας τους μάζευε από φωτογραφίες των φοιτητικών του χρόνων...
Από τον αντισυστημικό Τράγκα με τα 100 μύρια περιουσία, τον λαϊκό Τσίπρα των διακοπών σε γιοτ, τις βιλάρες, τα ιδιωτικά & πρότυπα σχολεία, μέχρι τον πονόψυχο Παπαδημούλη που χρέωνε ενοίκιο σε πρόσφυγες ΜΚΟ & τον «λιτό βίο» του Βαρ��υφάκη, τι σανό πούλησε το αντιμνημονιακό μέτωπο;;
«Εγώ ήμουνα ένας μαθητής στο δημόσιο Λύκειο» μας λέει περήφανα ο λαϊκιστής με το σαρδόνιο & υπεροπτικό χαμόγελο, αλλά δεν μας εξηγεί γιατί δεν έστειλε και τα παιδάκια του εκεί να μην τα χωρίζει άβυσσος (sic) με τον μπαμπάκα τους και προτίμησε να τα στείλει στα καλύτερα ιδιωτικά;;
Μπαίνεις πλέον
Με 3 Μαθηματικό
Με 4 Στατιστική
Με 4 Μηχανικό Περιβάλλοντος
Με 5 Γεωπονία
Με 6 Φυσικό
Με 6 Γεωλογία
Με 8 Φιλολογία, Οικονομικό, Πληροφορική & Αστροφυσικό
Αλλά θα έρθουν τα μη κρατικά πανεπιστήμια & θα ρίξουν το επίπεδο!
Τέτοιο κακό ποτέ να μην μας βρεί Λέλα μου!
Εσείς το ξέρατε ότι το να φτιαχτεί ο Βόρειος Οδικός Άξονας Κρήτης για να αντικαταστήσει την σκοτώστρα που υπάρχει τώρα, να σώσει καμία ζωή και να εξυπηρετήσει τους πολίτες και τον τοπικό τουρισμό είναι έργο φαραωνικό και θα μας κάνει Σιγκαπούρη ή είστε τίποτα αχαμαπαριαστοι
Εβριζαν τον Μακρόν, εβριζαν τον Βέμπερ, εβριζαν την Ευρώπη, δεν έκαναν τίποτα για τις ΑΟΖ, δεν ήθελαν φράχτη, είχαν βάλει τον θεόμουρλο τον Καμμένο στο ΥΠΕΘΑ, δεν είχαμε θαλάσσια σύνορα, ρισκαρανε, δεν συγκαλούσαν σύμβουλια αρχηγών αλλά εμείς τώρα πρέπει να τους πάρουμε σοβαρά...
Δηλαδή τελικά ο γιος του Μητσοτάκη ήταν σε καραντίνα θετικός στον κορονοϊό και οι άλλοι, οι προοδευτικοί, διακινούσαν fake news και οικογενειακές φωτογραφίες παλιάς εκδρομής του 2019! Συγχαρητήρια, άξιοι…
Τα Ellinika Hoaxes επισήμαναν με στοιχεία πως ο Μπογιόπουλος διαδίδει fake news & προπαγάνδα των RT & Srebrenica Historical Project.
Αυτός αντί να ζητήσει λεβέντικα συγνώμη άρχισε να ξερνάει «νατομπάτσοι, αμερικανοτσολιάδες κλπ».
Κάποιοι μας τον παρουσίαζαν & για σοβαρό αριστερό!
Δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι ο τύπος που έκανε Υφυπουργό Εργασίας τον Χαϊκαλη, Εξωτερικών τον Κουίκ, Μεταφορών τον Μαυραγάνη, Παιδείας τον Ζουράρι, Πρόεδρο της Βουλής την Κωνσταντοπούλου & Αντιπροέδρους τους Καμμένο/Παπαχριστόπουλο θα κομπορρημονουσε για το επιτελείο του!
Πνευματική ελίτ ο Κραουνάκης & οι αρλούμπες του περί πρόπολης, ο Θαλασσινός που έγραφε ότι «η ένεση που έκαναν οι ίδιοι είναι φυσιολογικός ορός», ο Λέκκας που έβλεπε «εργαστηριακό κόλπο» & ο Μάλαμας που έλεγε για «πείραμα κοινωνικού ελέγχου πλανητικών διαστάσεων»;
Κιάμος αβλεπί!
Πριν 10 χρόνια με 2 τουρκικές λίρες αγόραζες 1 δολάριο
Πριν 5 χρόνια με 4 τουρκικές λίρες αγόραζες 1 δολάριο
Πριν 2 χρόνια με 8 τουρκικές λίρες αγόραζες 1 δολάριο
Σήμερα χρειάζεσαι 20 τουρκικές λίρες για να αγοράσεις 1 δολάριο
Ξεχνάμε συχνά την σημασία της νομισματικής
Ο άλλος συμμετείχε στην πιο δολοφονική τρομοκρατική οργάνωση στα ελληνικά χρονικά, έχει σκοτώσει 11, καταδικαστεί σε 11+ φορές ισόβια & δεν έχει δηλώσει καμία μεταμέλεια, αλλά μας λέει ότι «πρόκειται για πλήρη καταπάτηση του κράτους δικαίου» η μεταγωγή του στον Δομοκό! Οπλίζω...
ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ
-Εσωτερικός έλεγχος δείχνει πως εργαζόμενοι, ενώ δήλωναν πως εργάζονταν, απουσίαζαν
-Η Διοίκηση τοποθετεί σύστημα χρονομέτρησης για έλεγχο
-Εργαζόμενοι διαμαρτύρονται
-«Άγνωστοι» καταστρέφουν τον ωρομετρητή με μπογιές
Πόσο δύσκολο να γίνουμε άνθρωποι ρε γαμώτο…
Ο Τζανακο με σπουδές στο University of London, ο Τσακαλώτος από την Οξφόρδη, ο Παππάς από το Strathclyde, ο Χαρίτσης από το Manchester, ο Γαβρόγλου από τα Lancaster & Cambridge, ο Μπόλαρης από το Roosevelt, ο Δραγασάκης από το LSE κλπ, είναι κατά των μη κρατικών πανεπιστημιχαχαχα
Το καημένο το 35χρονο πιτσιρικάκι του Βούτση, αντί να χαίρεται την παιδική του ηλικία & να παίζει στο χιόνι μαζί με τους συνομήλικους του, έμπλεξε πάλι & το τσάκωσαν ξανά σήμερα στην επίθεση που έγινε στο υπουργείο υγείας! Οργισμένα νιάτα! Ας είναι επιεικής ο σχολικός τροχονόμος!
Πόσο ιδεολογικά φανατισμένος και κομματικά τυφλωμένος πρέπει να είσαι ρε γαμώτο για να πηγαίνεις κάτω από τα ποστ του Magic Johnson που διαφημίζει τη χώρα μας με τον καλύτερο τρόπο για να το χαλάσεις και να προμοτάρεις τις πολιτικές σου εμμονές και την τελειωμένη ιδεοληψία σου;;;
Για να μην έχετε κενά ο Παπαδημούλης νοικιάζει διαμερίσματα προς 5,5 ευρώ το τετραγωνικό σε πρόσφυγες στην περιοχή Λιοσίων/Αχαρνών, και ο Τσίπρας μισθώνει μονοκατοικία πάνω στο κύμα στα Λεγραινά έναντι 3,5 ευρώ το τετραγωνικό!
Γιατί γελάτε κύριοι;;; Βλέπετε τίποτα το περίεργο;;;
Θα τα κρατικοποιήσουμε όλα & έτσι θα είναι τα πάντα δωρεάν! Γιατί ως γνωστό τις ζημιές των κρατικών επιχειρήσεων τις πληρώνει όλες ένα ρακούν & δεν τις χρεώνεται τελικά ο Έλληνας φορολογούμενος. Μιλάμε για δημαγωγικές μπαρούφες από ανεύθυνους λαϊκιστές για οικονομικά αναλφάβητους
Η Λιάνα
2011: Καταθέτει στα πρακτικά της Βουλής μια φρατζόλα ψωμί & ένα μπουκάλι γάλα
2020: Δηλώνει αναφορικά με την κατάθεση μέρους του μισθού της για την πανδημία: «Πρέπει να σταματήσει αυτό το αστειάκι να γίνονται οι βουλευτές χορηγοί των ψηφοφόρων»
Μην γίνεις σαν τη Λιάνα!
Η Ελλαδιτσα του φαξ, του χαρτόσημου, της γραφειοκρατιάς, της σφραγίδας & του γρηγορόσημου μέσα σε 1,5 χρόνο (μεταξύ άλλων) στέλνει sms για εμβολιασμό, κάνει αϋλη συνταγογράφηση & ηγείται ευρωπαϊκής προσπάθειας ψηφιακού πιστοποιητικού εμβολιασμού!
Νίκο Παππά & Λ.Κρέτσο λείπετε...
Ο Τζανακοπουλος του University of London, ο Τσακαλώτος της Οξφόρδης, ο Παππάς του Strathclyde, ο Χαρίτσης του Manchester, ο Γαβρόγλου του Cambridge, ο Δραγασάκης του LSE & τα άλλα παιδιά, είναι πολύ ευχαριστημένοι με την κατάσταση στα ελληνικά πανεπιστήμια! Θα σας ειδοποιήσουμε…
Ο Πρωθυπουργός μας έχει:
-Αδερφό με παραγεγραμμένο το αδίκημα της πλαστογραφίας
-Γυναίκα φωτογραφικά απογειωμένη στο Μετσόβιο από δασκάλα
-Νυφη διπλοθεσίτησα (δημόσιο+μετακλητή)
-Ξάδερφο βολεμένο
-Κολλητό στο στρατηγικό σχεδιασμό
Μιλάμε είναι ξεκάθαρο το νέο ήθος στο δημοσιο βιο!
Εντωμεταξύ ο Ανδρέας Παπανδρέου παρέλαβε το Χρέος κάτω από 30% ως ποσοστό του ΑΕΠ και το άφησε στο 90% και με τεράστια ελλείμματα (~20%). Ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης προσπάθησε να βάλει τάξη και να μειώσει τα θηριώδη ελλείμματα που παρέδωσε η διακυβέρνηση ΠΑΣΟΚ.
Ο δε Κυριάκος
Χώρες με 25 άτομα ανά τάξη θα βρει κανείς πάρα πολλές...
Χώρες με υποχρεωτική τη χρήση μάσκας στα εκπαιδευτικά ιδρύματα επίσης...
Χώρες με εκατοντάδες σχολεία να κάνουν καταλήψεις εν μέσω πανδημίας & την αξιωματική αντιπολίτευση να τις στηρίζει θα δυσκολευτεί όμως πολύ να βρει!
Τέρενς Κουίκ:«Δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν επί 4,5,6 10ετίες να μην μπορούν να βρουν το εμβόλιο του καρκίνου για παράδειγμα & μέσα σε 4 μήνες να βρουν το εμβόλιο του κορονοϊού»
Αυτός ο
#COVIDIOT
ήταν υποψήφιος Τσίπρα & είναι 1ος επιλαχών βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ στον Β.Τομέα!
Παραιτήθηκε η ατρόμητη Διευθύντρια του Κρατικού Θεάτρου της Μόσχας δηλώνοντας ότι «δεν μπορεί να δουλεύει για έναν δολοφόνο» και εδώ στη Λυρική Σκηνή κάτι απολιθωμένα παρατράγουδα εξέφρασαν την αντίθεσή τους με την τήρηση ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του πολέμου στην Ουκρανία…
Σήμερα θα ξαναμιλήσουμε για την Αρετή Αθανασίου, την δημοσιογράφο (πνιχτά γέλια!) που διαδίδει fake news πιο γρήγορα και από τη σκιά της.
Καραμπινάτες μούφες που έχουν συνήθως ήδη καταρριφθεί.
Η φωτό είναι από το 2009 και δεν τραβάνε παιδί, ούτε παλαιστίνιο (link στα σχόλια)⬇️⬇️
Τον Λαζόπουλο που δήλωσε ότι με τόσα κέρδη από εταιρείες και από εμβόλια δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθει άλλη πανδημία, τον είχαν βάλει και στη λίστα με τους 100 Μεγάλους Έλληνες κάποτε! Τι έχουμε ζήσει ρε φίλε…
Ζει στην ΕΕ, εκφράζεται ελεύθερα, ψηφίζει δημοκρατικά, κυβερνήσεις αλλάζουν χέρια, μπορεί να μετακινηθεί & να εργαστεί ανεμπόδιστα σε 27 χώρες, με πάμπολλα κατοχυρωμένα δικαιώματα & με την κάθε ζωή να έχει αξία, αλλά έλκεται από έναν δικτάτορα που πρεσβεύει ακριβώς τα αντίθετα…
Ζούμε στη χώρα που ο Τάκης Τσουκαλάς τηρεί πιο υπεύθυνη στάση από τον πρώην υφυπουργό Υγείας & εκλεκτό μέλος της σημερινής αξιωματικής αντιπολίτευσης Παύλο Πολάκη! Δεν περιγράφω άλλο! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...
Έλαχε στον Πισσαρίδη, τον άνθρωπο που τιμήθηκε με το βραβείο Νόμπελ για τη συνεισφορά του στη κατανόηση (μεταξύ άλλων) του φαινομένου της δομικής ανεργίας, να τον αποδομεί ο Τσίπρας, ο Καρανίκας, η Παπανάτσιου & τα λοιπά τσακάλια που ήθελαν φορολόγηση του τζίρου των επιχειρήσεων!
Στο λιμάνι του Πειραιά οι επιβάτες έπρεπε να φύγουν, οι συνδικαλιστές να κάνουν απεργία & οι αστυνομικοί τη δουλειά τους, αλλά τελικά έκαναν οι επιβάτες την δουλειά της αστυνομίας, οι αστυνομικοί απεργία & οι συνδικαλιστές έφυγαν....
Νεκροί από COVID ο Πατριάρχης Σερβίας, ο Μητροπολίτης Μαυροβούνιου, ο Μητροπολίτης Λαγκάδα, ο Μητροπολίτης Καστοριάς, ο Μητροπολίτης Τρίκκης, ο Μητροπολίτης Αιτωλίας & Ακαρνανίας & τόσοι άλλοι ιεράρχες που νοσήσαν ή πέθαναν!
Αλλά μερικοί στην Εκκλησία ακόμα δεν κατάλαβαν Χριστό!
Τι να πρωτοθυμηθεί κανείς;; Τον Καλογρίτσα;; Τα βοσκοτόπια;; Τα δάνεια της τράπεζας Αττικής στον Τοξότη;; Όσα ακούσαμε στην κασέτα Μιωνή για μαγαζάκια, ατζέντες;; Τις καταδίκες Παππά;; Τον φυγά Πετσίτη;; Τον Λαυρεντιάδη;; Την EDS;; Τον Αρτεμίου;; Τα βλήματα;; Τα επιδόματα
Ο Τσίπρας έκανε την Μπέτυ καθηγήτρια πανεπιστημίου, τον ξάδερφο βουλευτή κλπ.
Ο Γιάνης Βαρουφάκης είχε τη Δανάη υποψήφια Ευρωβουλευτή και Βουλευτή.
Η Ζωή πετάει έξω στελέχη πρώτα σε σταυρούς και βάζει τον σύντροφο της, τον Μπιμπίλα κλπ.
Στο ίδιο έργο θεατές αλλά ένα είναι το
Ο Τσίπρας πρώτα μας έπρηξε με τη Δημόσια Παιδεία και έστειλε τα παιδιά του στα καλύτερα ιδιωτικά!
Μετά μας έπρηξε με την Αριστεία κα�� επιτέθηκε στα Πρότυπα & Πειραματικά και τώρα διαβάζουμε ότι ο γιος του έδωσε εξετάσεις για το Πρότυπο Γυμνάσιο Πλάκας!
Απευθύνεται σε αμοιβάδες…
Καλό είναι να θυμίσουμε στον κόσμο ότι ο Κώστας Αρβανίτης, το 2014, όταν ήταν Διευθυντής στον ραδιοφωνικό σταθμό «στο Κόκκινο» είχε χαρακτηρίσει «ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΕΣ» τις απεργίες των τεχνικών και των ηχοληπτών που ήταν απλήρωτοι για πολλούς μήνες. Για τέτοιο υπάνθρωπο θρασίμι μιλάμε…🤮
Είμαι φανατικά υπέρ της κατάργησης των κομμάτων στα πανεπιστήμια αλλά αυτή η σημερινή πρόταση Βαρουφάκη να καταργηθεί μόνο η ΔΑΠ τι φάση ρε γαμώτο; δηλαδή θα καταργούμε μόνο τις παρατάξεις αντίπαλων ιδεολογιών;
Να καταγράφει & αυτή η μεγαλοφυής ιδέα στα κιτάπια του προοδευτισμού!
Αν εξαιρέσεις τις χυδαίες επίθεσεις στη Μαρέβα, στις κό��ες Μητσοτάκη, στη Κεραμέως, στη Μανωλίδου, στη Μπαλατσινού, στη Μιχαηλίδου, στη Νικολάου, στην Αγαπηδάκη, στη Μενδώνη & στη Παναγιωταρέα ήταν μια κακιά στιγμή, ένα μεμονωμένο περιστατικό, όχι μια συστηματική αλητεία Λέλα μου
Πάμε πάλι, δεν είναι πόλεμος είναι εισβολή, δεν είναι Πρόεδρος είναι Δικτάτορας, δεν είναι ρωσική δημοκρατία είναι καθεστώς Πούτιν, δεν είναι επίθεση στην Ουκρανία είναι απέναντι σε όλες τις φιλελεύθερες δημοκρατίες, δεν είναι «δεν παίρνω θέση» είναι στηρίζω τον εισβολέα σιωπηλά!