Πρώτη σύζυγος του Αδάμ. Πλασμένη από χώμα, όπως και αυτός. Ισάξιά του. Διωγμένη από τον κήπο της Εδέμ λόγω ακόρεστης σαρκικής επιθυμίας. Αρχόντισσα του Σκότους.
#SurvivorGR
Κάποιοι πιστεύουν στα σοβαρά ότι η Εύη Σαλταφερίδου έκλεισε το λογαριασμό της εξαιτίας των μπαρτζικών... Όχι καρδούλες μου, η Εύη έκλεισε το λογαριασμό της μη μπορώντας να διαχειριστεί το ξεμπρόστιασμα που έφαγε από τον Γκότση.
#survivorGR
Το ότι η Εύη Σαλταφερίδου δεν έχει ανοχή σε ανθρώπους που βρίζουν και συμπεριφέρονται άσχημα φαίνεται από το ότι δεν ακολουθεί τέτοιους ανθρώπους στο Instagram. Μπορεί να σας το επιβεβαιώσει και ο Τάκης Καραγκούνιας που τον ακολουθεί διότι δεν είναι τέτοιος άνθρωπος.
#survivorGR
Συμπαθώ Μάριο, αντιπαθώ Μπόγδανο. Αλλά βρε Μάριε, σου λέει ο Μπάρτζης ότι όλοι είστε στο ίδιο επίπεδο στην ομάδα κι εσύ αντί να αναφέρεις τον Μπόγδανο, του λες για τον Κατσούλη; Στην κόκκινη ομάδα είσαι; Μη μου το χαλάς...
#survivorGR
Όταν επέλεγε ο Γκότσης τον Μπάρτζη, μου μιλούσαν για mismatch.. Τώρα που ο Μπάρτζης τους έχει ξεφτιλίσει, λένε έχει ανέβει αγωνιστικά.. Όχι καρδούλες μου, ο Γκότσης τον είχε πελάτη, εσείς ποτέ.
Αν για οποιοδήποτε γαμημένο λόγο μπορείτε να δικαιολογήσετε το χαστούκι από έναν άντρα σε μια γυναίκα, σταματήστε να με ακολουθείτε, ρίξτε μου μπλοκ, τρέξτε να κρυφτείτε και γενικότερα κάντε ό,τι προλαβαίνετε προτού σας πάρει ο διάολος και σας σηκώσει!
@elliemayxn
Δεν ξέρω πώς κοιμάται ο Φάνης όταν έχει νικήσει τον Γκιουλέκα, εγώ πάντως από δω και πέρα θα κοιμάμαι καλύτερα όταν του αλλάζει τα φώτα.
#survivorGR
#survivorGR
Κανένας δεν πήγε να βγάλει ομοφοβικό τον Χριστόφορο. Μόνος του είχε πετάξει εκείνη την ομοφοβική παπαριά "δεν δέχομαι φιλάκια από άντρα" και την ακόμα χειρότερη "δεν είμαι ομοφοβικός, μάλλον έχεις τέτοιες προτιμήσεις και θίχτηκες". Δεν έχουμε μνήμη χρυσόψαρου ρε φίλε
#SurvivorGR
Μιλάμε για την ίδια Εύη που το 18 μπήκε προσθήκη, έγινε φίλη της Δαλάκα (ήξερε ότι έχει κοινό) και με την αλλαγή των ομάδων έγινε φίλη του Γκότση (που επίσης ήξερε ότι έχει κοινό) και μετά την αποχώρησή της έλεγε τα χειρότερα για τη Δαλάκα στις τηλεοπτικές εκπομπές;
#survivorGR
Σε έναν κόσμο γεμάτο κακία, μισαλλοδοξία και κακεντρέχεια, ο Σάββας Γκέντσογλου είναι ό,τι καλύτερο πέρασε ποτέ από την κόκκινη ομάδα, από όλες τις σεζόν.
#survivorGR
ο Μάριος ήταν ο μοναδικός που τόλμησε να πει "σε ψηφίζω για λόγους συμπεριφοράς" σε εκείνη την ψηφοφορία, τότε. Και αυτό με κάνει να τον εκτιμώ παραπάνω.
Βγήκαν και λένε ότι το τραγούδι του Dr Pips μιλάει άσχημα για τη θρησκεία. Λάθος. Μιλάει άσχημα γι' αυτούς που καπηλεύονται τη θρησκεία και τη χρησιμοποιούν ως εργαλείο για να πετύχουν το σκοπό τους που κάθε άλλο παρά χριστιανικός είναι.
#survivorGR
Όταν θα γίνει μείξη ομάδων και πάει ο Γκιουλέκας στους κόκκινους και γίνει το αντίπαλο δέος τού Φάνη, έχουν να γυρίσουν μπιφτέκες και ψησταριές ολόκληρες. Το αγαπημένο παιδί των κόκκινων θα γίνει. Κρατήστε αυτό το tweet, θα το χρειαστείτε στο μέλλον...
#survivorGR
Οι μισοί κοιτάζουν τι ψηφίζει η Σταυρούλα και οι άλλοι μισοί τι ψηφίζει ο Μπάρτζης. 5-6 άτομα έχουν μείνει σε κάθε ομάδα, όλοι θα ψηφιστούν κάποια στιγμή. Μη γίνεστε Μαριαλένες, σας ικετεύω!
#survivorGR
Δεν με ενδιαφέρει ούτε ποιον παίκτη στηρίζετε, ούτε ποιον παίκτη κράζετε. Όταν βλέπω να γράφετε ρατσιστικές (κάθε μορφής ρατσισμού) μαλακίες, θα σας κράζω σαν να μην υπάρχει αύριο.
#survivorGR
Καλός και άγιος ο Αλέξης μας, ο Παππάς μας, όσο τα βάζει με το Φάνη Μπολέτση. Σαν το Σπύρο μας, το Μαρτίκα μας βρε, όσο τα έβαζε με το Νίκο Μπάρτζη...
#survivorGR
Άκουσα τον Παπαχαραλάμπους να λέει ότι θεωρεί τις προκλήσεις κομμάτι της ευγενούς άμιλλας και ένιωσα ότι τα εγκεφαλικά μου κύτταρα ετοιμάζονται να κατέβουν σε πορεία διαμαρτυρίας.
#survivorGR
Κάταγμα στο πόδι και είπε ο γιατρός να μπεις να το δοκιμάσεις; Ή λες ψέματα Ασημίνα μου ή ο γιατρός δεν έχει περάσει ούτε για βόλτα στην ιατρική σχολή.
#survivorgr
Αν έδιναν οι μπλε τη Χρύσα, θα έδινε η MVP τη Μαριλίνα και το δικαίωμα επιλογής στόχου θα ήταν στα χέρια της Όλγας. Τώρα η επιλογή στόχου είναι στα χέρια της Δώρας, οπότε, πιθανότατα να φύγει η Κρίστη.
Μόνο ο βιαστής φταίει. Κάθε άλλη μαλακία που αμολάτε προκειμένου να δικαιολογηθεί η πράξη του βιασμού, το μόνο που καταφέρνει είναι να μας δείξει τι καθίκια είσαστε.
#survivorGR
Τακτικές του Αλέξη να ρίχνει Ντάνιελ και Σάββα για να φαίνονται ότι είναι στο ίδιο επίπεδο με αυτόν. Και μπορεί να ξέρουμε ότι δεν είναι στο ίδιο επίπεδο, αλλά σε δοκιμασία αποχώρησης πάει βάσει των στατιστικών το ποιος θα επιλέξει στόχο. Ε Αλέξη μου;
Βρε τρισάθλιο υποκείμενο, έχεις επίγνωση της κατάστασης; Πνίγηκαν άνθρωποι στα μέρη που εσύ χαρακτηρίζεις κωλοχώρια. Αλλά έτσι είναι όταν είσαι ένα εγωιστικό καθίκι σαν και του λόγου σου!
@BruceDeorum
@chkls
ακριβώς! Δεν χάθηκε ο κόσμος για μερικά κωλόχώρια να πλυμηρίσουν μια φορά στα τόσα χρόνια! Εμείς που είμαστε αθήνα για παράδειγμα και έχουμε κάθε μέρα την κίνηση στους δρόμους κτλ, τί να πούμε?!
#καρδίτσα #κακοκαιρια
#survivorGR
Άλλο παιχνίδι βλέπετε μερικοί. Λογικό να το βλέπετε υπό ένα πρίσμα, αλλά το να μιλάτε για ήττες ή νίκες που τις έχετε βγάλει από το μυαλό σας, ξεπερνάει κάθε φαντασία! Πχ... "Η ήττα του Φάνη στην οποία τραυματίστηκε". Χμ, ναι-ναι... Σε πανηγυρισμό νίκης τραυματίστηκε!
#survivorGR
Όταν θες να κάνεις μία ομάδα σύσκατη, πρέπει να χτυπήσεις τον πιο ευέξαπτο... Και όπως βλέπετε, πιάνει... Οι κόκκινοι στοχεύουν στο Φάνη (από την αρχή) και οι μπλε στην Ασημίνα.
Δεν μπήκα εδώ για να γίνω διάσημη. Λέω όσα σκέφτομαι και όποιος θέλει ακολουθεί. Δεν με νοιάζει καθόλου αν θα έχω followers. Δεν με ενδια��έρουν αριθμοί και νούμερα.
ΠΡΟΣΟΧΗ! Δεν έχω πετάξει ποτέ κανέναν ακροατή από το σπέις. Αν συνέβη, οφείλεται στο ότι ανέβασα στη συνδιοργάνωση κάποιο άτομο που σας έχει μπλοκάρει και σας διώχνει αυτόματα το σπέις. Δεν φέρω ευθύνη για τα μπλοκ των συνδιοργανωτών, δικό τους θέμα. Ούτε θα ζητήσω να τα βγάλουν.
#survivorGR
Την καλησπέρα μου σε όσους διέκριναν στο πρόσωπο τού Φανή μια δυσαρέσκεια για την είσοδο τού Τζέιμς. Απορώ γιατί δεν δουλεύετε για το FBI με τέτοιες ικανότητες...
#survivorGR
Κάτι μου λέει ότι Σάκης και Μαριαλένα θα προσπαθήσουν στα ατομικά να βγάλουν υποψήφια τη Σταυρούλα απέναντι σε Μπάρτζη ή Μάριο με σκοπό να τη ξεφορτωθούν.
Στο Ναύπλιο ψηφίζουν δήμαρχο που χέζει στην αυλή του πολιτικού του αντιπάλου. Στο Βόλο ψηφίζουν δήμαρχο που είναι ο βόθρος ο ίδιος. Καλά πήγε κι αυτό...
#survivorGR
Άλλο το 2021 και άλλο το 2024... Μάλιστα... Δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι αυτοί που αποκαλούσαν ρουφιάνο το Νίκο Μπάρτζη, το 2023, δεν θα τον αποκαλούσαν ρουφιάνο αν έμπαινε το 2024 διότι είναι άλλο παιχνίδι... Τροφή για σκέψη...
@pafmix
Αυτό που με προβληματίζει ακόμα χειρότερα είναι το ότι ξέρει απ' έξω τους στίχους. Μία φορά το άκουσα τώρα που έβλεπα το βίντεο και θέλω να πάω να βάλω τσιμέντο στα αυτιά μου μην τύχει και το ακούσω πάλι.
#survivorGR
Πέμπτη σήμερα, δεν έχει επεισόδιο. Φαντάζομαι θα δημιουργηθεί κάνα μαναφούκι σε σπέις μιας και σας αρέσει το ξεκατινιλίκι. Προς πάσα κατεύθυνση απευθύνομαι.
@3_norgy
@DrPipsOfficial
@anagnostos_
Βρε Σπύρο μου σε πήγαινα και έλεγα θα 'σαι πρώτος. Μα έπαθες δαλάκυνση και σ' έφαγε το σκότος. Κι η Δημητρούλα φάνταζε να 'ναι κορίτσι-Ντάνος... αλλά σας ροκανίσανε η Καίτη και ο Πάνος.
Ρε μαλάκα, ένα κωλοδάχτυλο ανέβασα, πώς στο διάολο κατέληξες στο συμπέρασμα ότι θέλω να δω την ανεκδιήγητα τραγική μαλαπέρδα σου; #βάλτε_τις_ντικ_πικ_στον_πάτο_σας
#survivorGR
Και στο κάτω-κάτω, δεν τον έκριναν τον άνθρωπο Αλέξη Παππά και τη ζωή του έξω από το παιχνίδι, απλώς τον συνέκριναν με την προηγούμενη συμμετοχή του στο παιχνίδι.
Είναι μερικοί λογαριασμοί που το πρώτο πράγμα που θα ήθελα να τους πω είναι ΡΕ ΤΡΑΒΑ ΔΥΟ ΑΠΑΝΩΤΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ ΓΑΜΗΔΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΜΟΛΗΣΕΙΣ ΠΟΡΔΕΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ.
#survivorGR
Όταν θα γίνει μείξη ομάδων και πάει ο Γκιουλέκας στους κόκκινους και γίνει το αντίπαλο δέος τού Φάνη, έχουν να γυρίσουν μπιφτέκες και ψησταριές ολόκληρες. Το αγαπημένο παιδί των κόκκινων θα γίνει. Κρατήστε αυτό το tweet, θα το χρειαστείτε στο μέλλον...